Opalování není vůbec snadné a spousta lidí ho velmi podceňuje. Výsledkem jsou pak bolestivé spáleniny kůže, úpaly a dokonce i rakovina kůže. K tomu všemu může dojít při nevhodném opalování. V tomhle článku si prozradíme, jak se těmto rizikům vyvarovat, a přitom získat skvělou barvu naší kůže.
Nejvhodnější opalování je v pozdějších hodinách, když již slunce není tak nebezpečné. Naopak nevhodné je to zejména od 11 ráno do 4 hodin odpoledne, kdy má slunce největší intenzitu. Začít svůj opalovací cyklus je tedy vhodné okolo 5 hodiny odpoledne.
Opalovací krém nezabraňuje opalování, pouze chrání vaši kůži před spálením. Určitě tedy při opalování opalovací krémy využívejte, a to krémy s vyšším faktorem.
Někdo si lehne na pár hodin na slunce a čeká, že se správně opálí. Při delším vystavování slunečnímu záření ale právě vzniká daleko větší riziko vzniku rakoviny kůže a úpalu. Vhodné je vystavit se slunci na dobu přibližně 20 minut a poté se jít ochladit do stínu, nebo sprchy. Dejte tělu půl hodiny, aby si od slunce odpočinulo a poté se můžete vrátit zpět na slunce. Takhle dané úseky opakujte.
Při opalování z Vašeho těla odchází tekutiny. Je nutné je stále doplňovat, jinak může vaše tělo zkolabovat. Vždy u sebe tedy mějte sklenici s neslazenou vodou a upíjejte. Vhodné jsou také vodnaté pokrmy, zejména ovoce a zelenina. Vychlazený meloun vaše tělo perfektně ochladí a zavodní.
Nečekejte, že se opálíte za 2 hodiny. Tímto způsobem se maximálně spálíte a uženete si úpal. Pokud ale použijete výše zmíněnou metodu, můžete získat skvělou barvu již za 2 dny praktikování. S barvou se to také nesnažte přehánět. Tmavší hnědá již není tak atraktivní a může zbytečně zkomplikovat zdravotní stav. Při opalování také nevěřte různým mýtům. Opalovat se můžete například i tehdy, když je slunce za mrakem. Opalování není sice tak intenzivní, přesto se takto můžete opálit.