Témata
Registrace
Close


Newsletter
Sledujte nás
11 Srpen
2016
Zdraví a krása
2639 Views

Jóga dokáže odstranit bolest i zvednout náladu

Nemáte čas ani náladu trávit každý den v posilovně ve společnosti upocených maníků? Pak vyzkoušejte domácí cvičení jógy. Toto starodávné cvičení neposílí jen vaše tělo, ale i vaši duši. Díky pravidelnému cvičení jógy získáte vysněnou postavu a budete mít i skvělou náladu, spojenou s pozitivním myšlením. Zbavíte se přebytečných kil, bolesti zad i stresu.

Doma i na dovolené, ráno i večer!

Cvičení jógy je velmi jednoduché a účinné. Provozovat ji můžete ráno i večer, v pohodlí domova, venku na zahradě nebo třeba na pláži během vaší rodinné dovolené. Stačí se naučit pár asán (tedy jógových pozic) a můžete hned začít. Pokud si nevěříte na nějaké složité a krkolomné pozice, nevěste hlavu. Pro vás je ideální tzv. Pozdrav Slunci.

shutterstock_382870597

Jedná se o nejznámější jógovou sestavu. Nemyslete si však, že se jedná o nějakou pohodičku, u které se nezadýcháte. Jóga může být velmi náročný cvičením, a ačkoliv tomu nemusíte věřit, řadí se do dynamických forem cvičení. Konkrétně Pozdrav Slunci je velmi dynamickým cvičením, jelikož střídáte mnoho druhů asán poměrně rychle za sebou. Nicméně není důležité udělat co nejvíce opakování za hodinu, mnohem důležitější je pozice provádět správně. Kromě správného provedení je třeba se naučit také správně dýchat. Pokud zvládnete tohle vše, máte už téměř vyhráno.

Začněte den s Pozdravem Slunci

Není nic lepšího než začít den skvělou jógovou sestavou. Udělejte si z vašeho cvičení rituál. Najděte si vhodné místo a snažte se každý den cvičit ve stejnou dobu. Pokud budete cvičit ráno po probuzení, načerpáte energii na celý den, budete se cítit odpočatě a budete mít lepší náladu. Také se vám začne postupně tvarovat a posilovat tělo, a to je přesně to co chceme! Ve spojení se správnou stravou a životosprávou se zanedlouho můžete těšit z krásné postavy.

shutterstock_382869562

Jóga jako prevence proti onemocnění

Díky pravidelnému cvičení se zbavíte stresu a podle vědců a lékařů se také zlepší váš imunitní systém. To znamená, že nebudete tolik náchylní na nemoci. Vaše svaly budou uvolněné, takže tělo bude odolnější a vy se uchráníte proti nejrůznějším poraněním. Jóga také zvyšuje plodnost a příznivě ovlivňuje také činnost dalších orgánů.

Shrňme si to. Jóga vám zlepší život v mnoha ohledech. Budete se cítit lépe psychicky i fyzicky. Cvičení uvolňuje stres a ten rozhodně není pro naše tělo dobrý. Jóga vás naučí relaxovat a tělo tak dosáhne procesu regenerace. Zlepší se vám dýchaní, začnete hubnout a celé tělo bude flexibilnější. Naučíte se také soustředit a získáte lepší rovnováhu. Pořád přemýšlíte, zda s jógou začít? Neváhejte, jakmile jednou začnete, bude těžké skončit a výsledky uvidíte dřív, než si myslíte.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Nejnovější komentáře

No comments found.

Populární články

Inspirace: trendy podzimní manikúra
29 Říjen 2016
Zdraví a krása
Inspirace: trendy podzimní manikúra
Červenou barvou nehtů nemůžete nic zkazit a jedná se i o vhodnou manikúru pro podzimní dny. Ale proč zůstávat jen u této klasiky? Vyměňte červenou za jiné laky, zkuste něco jiného a nového. Experimentujte.
Připevnění clip-in pásů snadno a rychle (krok po kroku)
28 Listopad 2016
Zdraví a krása
Připevnění clip-in pásů snadno a rychle (krok po kroku)
Pořídila jste si clip-in příčesek, ale stále bojujete s jejich připevněním na vaše vlasy? Nezoufejte, stačí trocha tréninku a docílíte vysněného vzhledu během chviličky. Do té doby, si pořádně prostudujte návod, jak na to. Krok po kroku vám vysvětlím, jak správně clip-in vlasy nasadit. Jak uvidíte níže, připevnění je velmi jednoduché.
Perfektní účesy vhodné nejen pro horké letní dny
25 Červenec 2016
Zdraví a krása
Perfektní účesy vhodné nejen pro horké letní dny
Léto už je v plném proudu, a proto je třeba si letních dnů pořádně užívat. A protože nosit stále stejný účes je nuda, připravili jsme pro vás pár zajímavých a hlavně velmi praktických drdolů, se kterými uděláte parádu u vody, ale třeba také na garden party nebo na svatbě.