Témata
Registrace
Close


Newsletter
Sledujte nás
09 Září
2016
Móda a styl
5764 Views

Výběr správné podprsenky není jednoduchá záležitost. Přečtěte si naše tipy, jak na to!

Více než osmdesát procent žen nosí špatnou podprsenku. Možná mezi ně patříte a ani o tom nevíte. Jak tedy vybrat správnou velikost a typ podprsenky pro vaše ňadra, tak aby vám seděly košíčky, nic vás netlačilo a cítily jste se příjemně? A na co si dát pozor při výběru podprsenku? S tím vším vám poradíme v dnešním článku.

Správně vybrané spodní prádlo poznáte snadno, ani po celodenním nošení vás nikde netlačí a cítíte se v ní příjemně. Dále by se zadní část neměla sunout nahoru, košíčky musí sedět přesně na velikost prs. Ty by neměly vylézat ani nahoře ani dole. Kostice mají pevně podepírat ňadra a tělo obepínat, nicméně pokud tlačí, je to špatně. Podprsenku byste si měla vybírat přesně na vaše poprsí.  Jen vy víte, co vám sedí a v čem se cítíte pohodlně.

woman-1598206_1280

Příklad toho, jak vypadají velké košíčky.

Na co si při výběru podprsenky dávat pozor?

  1. Obvod nesmí být příliš volný

Velikost obvodu, který naměříte pod prsy, nemusí vždy odpovídat reálné velikosti podprsenky. Je třeba počítat s určitou elasticitou materiálu a pružností. Tyto materiály často velmi brzy povolí a na to musíte při výběru myslet. Lepší je zvolit menší obvod klidně i o 10 cm (záleží na pružnosti materiálu).

Příklad: váš naměřený obvod je 80 cm. Obvod koupené podprsenky by měl být někde v rozmezí od 70 do 75 cm.

  1. Ramínka se nesmí zařezávat

Ramínka mají mít pouze doplňující funkci, nikoli funkce držící. Takže pokud se vám ramínka zařezávají do ramen, je to znamení špatně vybrané podprsenky.

  1. Menší košíčky nejsou sexy!

Myslíte, že pokud zvolíte menší košíčky, získáte sexy poprsí? Vytvoří se vám sice žlábek mezi ňadry, ale dvojitá prsa sexy rozhodně nejsou. Jak je poznáte? Jednoduše, v horní části vám prsa přetékají a tvoří tak efekt dvojitých prsou. Nejlépe to uvidíte ve velmi upnutém oblečení.

sexy-428844_1280

Efekt dvojitých prsou vám nezajistí sexy vzhled.

  1. Odměřujte pomocí prstů

Malý košíček poznáte jednoduchým tipem. Jestliže pod kostice mezi prsy lze vsunout dva až tři prsty, pak vyrazte na nákupy, protože máte malý košíček. Stejným trikem poznáte i špatnou velikost obvodu. Mezi záda a látku by se měly vlézt maximálně dva prsty, jestliže jde natáhnout více, pak potřebujete menší obvod.

  1. Zvedejte ruce

Jestliže zvednete ruce a vaše podprsenka se zvedá s nimi, máte velký obvod či malý košíček. Tak či tak potřebujete nový kus spodního prádla.

  1. Zapínání nesmí být u krku

Pokud se zapínání v zadní části nachází pod lopatkami, nebo v horším případě až někde u krku, nutně potřebujete jinou velikost. Zapínání by se rozhodně nemělo hrnout nahoru. Mělo by zůstat v úrovni prsou.

underwear-689862_1280

Správnou velikost poznáte díky několika radám.

Tipy, jak vybrat správnou podprsenku

Vždy podprsenku zkoušejte na nejvolnější možný háček. Při nošení a praní se totiž materiál natáhne. Jestliže byste si koupily velikost, kterou zapnete až na poslední háček a sedla by vám, při natažení materiálu byste už neměly kam zapínání posunout.

Poslední rady na závěr

Nezapomeňte na to, že spodní prádlo je stejné jako každý jiný kus oblečení. Stejně jako se každý den oblékáte jinak a pro různé příležitosti vybíráte jiné outfity, měly byste myslet na to, že spodní prádlo není o nic méně důležité. To znamená, že není správné mít jen jednu podprsenku. Už kvůli hygieně!

Myslete také na to, že vaše tělo se mění. Kupujete si nové velikosti kalhot i bot, stejné by to mělo být i u podprsenky. Neznamená, že jste před rokem měla 65B, že letos máte stejnou velikost. A prsa se mění i s věkem! Mít deset let stejnou podprsenku je sice možná šetření peněz, ale zkuste své finance ušetřit v něčem jiném.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Nejnovější komentáře

No comments found.

Populární články

Inspirace: trendy podzimní manikúra
29 Říjen 2016
Móda a styl
Inspirace: trendy podzimní manikúra
Červenou barvou nehtů nemůžete nic zkazit a jedná se i o vhodnou manikúru pro podzimní dny. Ale proč zůstávat jen u této klasiky? Vyměňte červenou za jiné laky, zkuste něco jiného a nového. Experimentujte.
Připevnění clip-in pásů snadno a rychle (krok po kroku)
28 Listopad 2016
Móda a styl
Připevnění clip-in pásů snadno a rychle (krok po kroku)
Pořídila jste si clip-in příčesek, ale stále bojujete s jejich připevněním na vaše vlasy? Nezoufejte, stačí trocha tréninku a docílíte vysněného vzhledu během chviličky. Do té doby, si pořádně prostudujte návod, jak na to. Krok po kroku vám vysvětlím, jak správně clip-in vlasy nasadit. Jak uvidíte níže, připevnění je velmi jednoduché.
Perfektní účesy vhodné nejen pro horké letní dny
25 Červenec 2016
Móda a styl
Perfektní účesy vhodné nejen pro horké letní dny
Léto už je v plném proudu, a proto je třeba si letních dnů pořádně užívat. A protože nosit stále stejný účes je nuda, připravili jsme pro vás pár zajímavých a hlavně velmi praktických drdolů, se kterými uděláte parádu u vody, ale třeba také na garden party nebo na svatbě.