Na vlasy působí mnoho vlivů, které je poškozují. O tom, jak předcházet ničení, jsme už psali. Co ale teď, když jsou vaše konečky již roztřepené a vlasy se lámou a krepatí? Nejosvědčenějším receptem, který používaly možná i naše prababičky, jsou domácí pečující zábaly a masky.
Pro dodání potřebné výživy suchým a slabým vlasům doporučuji olejovou kúru.
Budeme potřebovat:
Uvedené oleje smícháte důkladně dohromady. Takto připravenou „medicínu“ následně vetřete do vlhkých vlasů, necháte třicet minut působit. Po uplynutí doby nezapomeňte pořádně opláchnout vodou.
S poškozenými vlasy si dobře poradí také levandulová kúra, která jim navíc dodá lesk. Ta je však poněkud časově náročnější na aplikaci, než výše zmíněná olejová kúra.
K její výrobě potřebujete:
Všechny ingredience smíchejte a vytvořenou směs vetřete tentokrát do suchých vlasů. Necháte ji alespoň dvě hodiny působit (ideální je nechat působit přes noc). Poté ji důkladně vymyjete jemným šamponem.
Za vyzkoušení stojí také žloutková maska dodávající vlasům potřebný Lecitin.
Potřebujete:
Vše smícháte dohromady a výslednou směs vetřete do umytých, ručníkem vysušených vlasů. Necháte působit cca patnáct minut. Poté opláchnete vodou.
O vlasy však můžete pečovat již při samotném mytí, a to například rajčatovým či kokosovým kondicionérem usnadňující jejich rozčesávání a navracejícím ztracenou hebkost.
Na rajčatový kondicionér potřebujete:
Složky smícháte, poté vetřete do vlhkých vlasů a necháte působit asi deset minut. Poté taktéž opláchnete vlažnou vodou.
Na kondicionér z kokosu potřebujete:
Tekutiny smícháte dohromady, nalijete na vlasy a necháte patnáct minut působit. Poté je umyjte běžným způsobem.
Účinek každé masky můžete ještě více podpořit, pokud ošetřené vlasy zabalíte do igelitu a ručníku.